Иако навидум изгледа како недефиниран вонземјански објект, тоа е само шатор. Познатиот британски ентериерист Alex Shirley-Smith го дизајнираше „The Tentsile“, или пак идеалното решение за сите авантуристи и кампери. Шатор кој се поставува високо меѓу дрвата и ја нуди авантурата која секое кампување ја носи, раскажувањето страшни приказни и тоа меѓу ѕвездите, романтика и цврст сон.

„The Tentsile“ е идеален за сите проблеми кои настануваат за време на кампување како бубачки, кал и змии. Бидејќи единствен начин да се постави е на дрвјата, се намалува ризикот од самоволното нивно уништување.

Вие кампери, што мислите на ова? :)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛежерен стан со цветен балкон
Следна објаваЛежерни макси фустани за топли летни денови
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ