Аудиција на “Британија има талент” која не смеете да ја пропуштите. Младата виолинистка има тотално не типичен британски карактер. Таа е ведра, расположена и се кикоти одвреме навреме. Причина за да не биде сфатена сериозно. Но кога ќе почне да свири на својата виолина, човек потполно занемува. Нејзиниот стил малку потсетува на американката Линзи Старлинг и на британскиот бенд Бонд, но во текот на шоуто сигурни сме дека ќе си изгради сопствен стил.

Уште еднаш, не смеете да пропуштите! ;)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДавид – Мери Хофман
Следна објаваНаправи сам | Летна фризура (2)
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ