Уште од 2010, Isabelle Geffroy постепено го освојува светот со својата музика. Нејзината нумера Je Veux, ја одведе меѓу првите редови на светската музичка сцена. Сепак, оваа пријателски расположена Французинка не се вообрази и сеуште прави улични изведби во тесните улици на Париз. Можете дури и да налетате на неа за време на една прошетка во Париз.

Ви нудиме една кратка плеј-листа со најдобрите нејзини акустични изведби.

Уживајте! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=J0k5RH2wlQw

СПОДЕЛИ
Претходна објаваCalzedonia | машки костими за капење ’14
Следна објаваНордиската фолклорна музика
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ