Како да се промовира класичната музика?

Новите генерации се помалку и помалку и обрнуваат внимание на генијалноста на светските композитори. Но како да се поправи тоа?

The Classical Comeback проектот се стреми да ја промовира класичната музика на начин кој младите ќе го обожаваат. На нивното промотивно видео може да се видат девојќи како танцуваат во RnB музичките видеа на различни позадини, но на класична музика. Видеото можете да го погледнете погоре. :)

1

2

3

4

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваNike | Make Every Yard Count
Следна објаваМал среќен стан
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ