Eye Cue минатиот месец ја промовираа својата нова песна “There’s a chance”.

За разлика од другите, “There’s a chance” е со побавен ритам и ја покажува способноста на Eye Cue како музичари, да се одлични во различни стилови, а не само во алтернативниот рок.

Музиката, текстот и аранжманот се направени од Бојан Трајковски.

Продукција: Бојан Трајковски “Music House” студио.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВелосипед што создава музика
Следна објаваНаправи сам | Креативен велигденски украс
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ