Запознајте го 10-месечниот Jasper и неговиот најдобар пријател Zoey. Grace Chon како многу други мајки прави креативни фотографии од нејзиниот син и нивниот миленик. Таа ги става рамо до рамо со одреден детал како очила, капа или крпа за да создаде нешто заедничко за двајцата. Преслатки се, зар не?

„Jasper е најсреќното дете во светот. Тој се смее постојано откако е роден. Го сака апаратот и го обожава времето за фотографирање.“

26

24

23

25

27

21

22

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLankanfushi – рај на Малдивите
Следна објаваЕднособен стан со свежи идеи
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ