Lindsey Stirling по настапот во “Јас имам талент” го освои светот со својот ентузијазам, талент, како и уникатност. Оваа девојка прави солидни ковери (Lord of the Rings, The Phantom of the Opera, We Found Love…), или пак храбро компонира дела кои лесно испреплетуваат два стила истовремено, хип хоп и виолина. Stirling  е позната по својот танц додека свири на виолина, доброто расположение и креативноста која се забележува во нејзините видеа.

Ние ги одбравме нашите фаворити и Ви ги нудиме во една кратка плеј-листа.

Подулу можете да чуете како оригинални композиции, така и ковери.

Уживајте!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако мачките комуницираат
Следна објаваТаа ноќ | Нада Костадинова
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ