Пристигна HTC Sensation XL

HTC Sensation XL штотуку излезе денес во Велика Британија и е достапен за нарачка. Цената на уредот е 499,95 £, што го прави еден од најскапите паметни телефони на пазарот.     Спецификации: Димензии: 132,5 x 70,7 x 9,9 mm Тежина: 162.5g со батерија Мрежи: GSM 850 /...

Запрашајте се…

Во овој свет...самиот човек е ништо. Не постои друг свет, но овој... Живееме во свет каде што се впуштаме во пеколот побрзо одколку што можеме да...

ЕЛИТНИ УБИЈЦИ

Нова одлична акција, филм базиран на вистинска приказна. Трка на "Елитни убијци" во целиот свет од Австралија до Париз, Лондон и Блискиот Исток, спакувана приказна од голема акција...

Случајност

Случајностите постојат само заради тоа што ние веруваме во нив. И токму затоа што веруваме, тие постојат и ни се случуваат. А непланираните, случајни...

ЖИВОТОТ Е ПОДАРОК

И ДЕНЕС Пред да кажеш некој лош збор, - Помисли на оние кои не можат да зборуваат Пред да почнеш да се жалиш за вкусот на храната -...

Среќата е нешто, за што одлучувате однапред

Еден човек стар 92 години, со добро држење и горд, кој секое утро во осум часот бил целосно облечен, со модерна фризура, совршено избричен,...

Друштво + луда идеја = АДРЕНАЛИН ! ! !

Се собрале пријатели, поставиле вертикални столбови, закачиле еластично јаже и забавата започна! Погледнете :)

ЛУДА ГЛУПАВА ЉУБОВ

Филмот прикажува интересни, смешни, љубовни и романтични сцени. Кал(Стив Керол) и Емили(Џулијан Мур) имаат совршен заеднички живот искусувајќи го својот Американски сон...се додека Емили не...

Егзотични острови | Бали и Комодо, Индонезија

Неколку места потсетуваат со иста бујна, егзотична сликовитост какви што се островите Бали и Комодо - мали бисери во огромниот индонезиски архипелаг расфрлени како...

Nokia го најави Lumia 710

3.7-инчен екран на допир, со резолуција од 480 × 800 пиксели, TFT екран Димензии: Висина - 119 мм | Ширина - 62,4 мм | Дебелина...

КОЛУМБИЈКА

Одлична акција во која главна улога има Зои Солдана, режија на Оливиер Мегатон("Транспортер 3"),напишан од Лук Бесон и Роберт Марк Камен ("Петтиот Елемент","Бакнежот на змејот","Транспортер"). Во филмот се работи за младата Каталеја која како...

Камера од 360 степени

Зошто да направите една фотографија кога можете 36 во исто време! 36 камери се стратешки поставени заедно во топка направена од тврда пена која му овозможува на корисникот да...