Модните трендови се циклични и се враќаат на секои 20тина година. Направивме листа од неколку работи од модните писти, големите брендови и трендсетерките кои го најавуваат големото враќање на модата од 90тите. Погледнете.

  • Комбинизон

1

  • Ранци

4

  • Фустани со тенки прерамки

5

  • Карирани дезени

6

7

  • Кратки маички (crop top)

8

  • Гранџ

9

  • Чевли/патики на платформа

10

11

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолиба за совршено бегство
Следна објаваДизајнирани прегратки на светскиот ден на гушкањето
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР