3Д Илустрации | Andrew Hickinbottom

Andrew Hickinbottom е британски дизајнер кој од 1999 работи во 3Д индустријата. Иако студирал графички дизајн, во 3Д дизајнот гледал посветла иднина и поголеми...

Прекрасна колекција на зимски фотографии

Зимата е годишно време на прекрасни снежно бели пејзажи и магични видици. Ви нудиме колекција од неколку извонредни фотографии, со зимски идили кои ќе...

Куче жали за смртта на неговиот најдобар пријател

Лојалноста на кучињата кон сопствениците е преголема и не се вика залудно дека кучето е човековиот најдобар пријател. Погледнете го ова тажно видео во...

Белата пустина (Египет)

Белата пустина е едно најпосетените  места и најголемата атракција во западен Египет. Нејзините нереални камени формации и потполно белиот песок нудат величенствен контраст со...

Несовршена убавица | Carmen Kass

Carmen Kass е родена на 14 Септември 1978 година, во Естонија, во градчето Paide. Имала ретка среќа да биде забележана од еден италијански скаут...

За сите страствени фанови на Apple | IPoo

Милош Париповиќ е дизајнерот кој стои позади овој сатиричен дизајн на WC-шолја инспирирана од Apple. Самиот дизајнер се шегува во описот за производот дека...

Ретро гламур (прв дел)

Модата низ годините најдобро се проучува од старите фотографии, кои се секогаш голема инспирација за секој дизајнер. Ви го претставуваме првиот дел од тој...

Урбани мурали од ист ген | How and Nosm

Раул и Дејвид Пере се двајца браќа познати под уметничките псевдоними How and Nosm. Родум од Шпанија, а растени во Дизелдорф, тие започнале да...

Од Дизни цртаните научив дека…

Можеш да се заљубиш во некого, без разлика на надворешниот изглед. Треба секогаш да бидеш искрен кон другите, но најпрвин кон себе си. Љубовта може да...

Сестран уметник за разумни гледачи | Zed1

Марк Буреси или Zed1 е италијански уличен уметник, графички дизајнер и сликар кој со голема леснотија се движи од големи ѕидови и широки платна...

Кажете НЕ за Фотошоп!!!

Дали сте уморни од сите оние дигитално изменети слики кои се појавуваат насекаде? Денес не може да се верува ни на некој кој ви го...

Јас помнам кој сум!

Tom Hussey е фотограф уште од својата осма година, кога неговиот татко му подарил SLR камера. Неговата мајка не била многу среќна што тој...