Новите фризури на Барби

Барби, позната по својата долга руса коса, беше предизвик за познатиот стилист, "диктатор" на трендовите за фризура во Италија и пошироко, Salvo Filetti. Во...

Photoshop како козметички производ

“Оваа реклама не е вистинска, како што не се ни критериумите за убавина во општеството” - Jesse Rosten

Дизајнирани нокти

Цртањето и лакирањето на ноктите со интересни и слатки дизајни е голем тренд последниве две години. Типичниот француски маникир е заменет со лакови во...

Совршена шминка и фризура за новогодишната ноќ

На само два дена пред најлудата ноќ во годината, ви нудиме оригинални предлози за шминка и фризура, со која сигурно нема да останете незабележани....

Real Bodies Unite

Модната индустрија од секогаш е критикувана за користењето на преслаби модели, како во рекламните кампањи, така и на модните ревии, игнорирајќи ги просечните жени. Во...

Паметна маица

Научници од универзитетот "Carlos III" во Мадрид, дизајнираа "паметна маица" која може да ги мери отчукувањата на нашето срце, а може и да ни...

Капа – мозок

Зимата е на прагот и треба да размислиме како ќе си ја заштитиме главата од студот. За таа намена  дизајнерката Alana Noritake, смисли мошне оригинален...

Дали сте опседнати со вистинските работи?

Повеќето жени се најверојатно повеќе опседнати со акна која се појавила на  нивното лице, лошата фризура или нивниот задник, отколку што се загрижени за...

МАШКИ ПАРФЕМИ ЗА 2011

Мирисните ноти на парфемите кои ни се допаѓаат, всушност имаат врска со тоа каква личност сме. Ние одбравме пет машки парфеми кои се појавија во...

Dior игрa

Интересно е да се види како традиционалните и класични модни куќи чекорат напред истражувајќи нови начини за да се поврзат со своите клиенти. Dior...

Сјај за усни

Серија фотографии наречени “Сјај за усни” изработени од норвешката фотографка Elisabeth Hoff во кој таа се фокусира на устата и експресијата, користејќи шминка, неколку...
video

Направи сам | Навиткај ја косата со помош на чорап

Еден од трендовите за коса оваа зима се несовршените кадрици. Ви покажуваме како на многу едноставен начин можете да ја навиткате вашата коса без...

Слатка козметика

Слаткарите не престануваат да изненадуваат со своите мали чоколадни ремек дела. Овој пат инспирацијата ја нашле во секојдневните козметички производи. Колачиња и козметика- двете...
video

Направи сам | Весник нокти

Време е вашите нокти да станат центарот на вниманието. Divian Arts ви дава добра идеја за креативни и уникатни нокти. Овој маникир изгледа неверојатно...

Одберете го вистинскиот парфем

Како што знаеме, парфемите претставуваат мешавина од неколку стотици различни мириси. Единствената мешавина од тие мирисни ноти му ја дава на парфемот неговата одобеност....