1

Модната куќа Шанел ја претстави најновата колекција на лакови, Le Vernis de Chanel,  посветена на познатите уметници ширум светот. Со тоа, Шанел искажа почит и признание за современата уметност и доказ дека модата и сликарството одат заедно. Проектот насловен “Color is an Art” („Бојата е уметност”) е всушност реинтерпретација на некои дела од познатите сликари. Француската модна куќа уште еднаш докажа дека на нивните креативност и оригиналност им нема крај.

2

Victor Vasarely

3

Claude Viallat

4

Sol LeWitt

5

Alexander Calder

6

Wassily Kandinsky

7

Jackson Pollock

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШто говори за вас вашето омилено цвеќе
Следна објаваЗгради стари 100 години
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР