Фризер средува бездомници на улица

Секоја недела, фризерот Mark Bustos шета низ улиците на Њујорк во потрага по нов клиент. Иако работи во модерен салон, Марк се труди да...

Интересни начини за чување на производите за убавина

Мора да признаеме дека шминките, парфемите, пресата за коса, фигарото и што уште не, знаат да зафаќаат голем простор и често сето тоа прави...

Најлегендарните фризури од филмовите

Кога ќе се спојат старото и новото се добива незаборавен и носталгичен изглед кој нè потсеќа на старите времиња, но и на тоа дека...

Шминка инспирирана од Game of Thrones

Allison Chase, шминкерка од Нов Зеланд, нашла инспирација за шминкање во популарната серија Game of Thrones. Во оваа колекција секој инвентивен дизајн на шминка...

5 чудесни производи за убавина кои ги имате дома

Во последно време, сè повеќе луѓе почнуваат да користат производи за нега на лице и тело директно од природата, а има и зошто. Лесно...
video

Во тренд | Природен изглед

Летото е време кога тешката шминка треба да се замени со минимална и да се даде предност на природниот изглед со кој се постигнува...

Фризура | Долг боб

Must-have фризура за летните денови е долг боб или “the lob”, како што ја нарекуваат познатите. Со должина до рамената, или малку под нив,...

Женски приказни | Carol Rossetti

Кога Carol Rossetti, графичкиот дизајнер од Бразил започна да објавува дел од своите илустрации со мотивациона содржина посветена на жените, најмалку претпоставуваше колку популарни ќе...

Шик фризури со плетенки

Плетенките се секогаш во мода, а фризурите со плетенки се супер од повеќе причини. Практични се за летно време кога косата сè почесто ја...

Топ 10 летни парфеми

Дозволете си ново ароматично уживање во некој од луксузните парфеми кои ќе го обележат вашето лето... Летото е време за опуштање, време во кое сакаме...

Gwyneth Paltrow за Max Factor

Доказ дека нема нешто што Gwyneth Paltrow не може да го направи. Познатата актерка/ мајка/ пејачка/ готвачка ги имитира модните икони од минатото- Audrey...

Трикови за поубав изглед

Во светот на убавината постојат милион трикови и совети за поубав изглед. Ние ви предлагаме да ги примените само оние најважните, споделени од најпознатите...