Со пристигнување на летото, време е својата летна торбичка за убавина и шминка да ја прилагодите со времето. Заборавете на тешката шминка која ја користевте минатите месеци и почнете да размислувате за полесни и транспарентни производи. Ова се 5 есенцијални производи кои треба да ги имате во својот летен несесер:

Крем со заштитен фактор – заштитете ја кожата и употребувајте го секој ден….

roche

Долготрајна течна пудра……како што температурите и влагата растат во воздухот, ќе ви треба долготрајна и постојана пудра – доколку сакате нешто да сокриете на кожата….

Водоотпорна маскара…..не се размачкува на високите температури, вода или зноење…..

maskara-page1

Камена пудра…..за да се задржи шминката преку цел ден, нанесете малку пудра во прав или камен – така шминката ќе делува поприродно и нема да се разлева преку лицето…..

Неутрални бои за усните….бирајте неутрални нијанси кои совршено одговараат на секоја летна облека а изгледаат свежо и одморно на усните….

slider

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧувај ми ги редовите со крв обоени | Ива Китановска
Следна објаваХороскоп од 13.06. – 19.06.2016 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР