нас

Познатиот дизајнер ја збогати својата колекција наменета за невести, со прекрасни, свечени модели на чевли и шминка. Свадбената колекција се состои од нови модели на високи потпетици, лакови за нокти, како и нови нијанси на кармини. Во колекцијата се најдоа бели, мрежасти салонки, женствени и нежни невестински сандали и модели со кристали. Шминката е дополнение на секој невестински изглед, па тука се најдоа и нови нијанси на лакови, како и неутрални нијанси на хидратантни кармини.

1 2

13 14 15 16

9

10

11

12

СПОДЕЛИ
Претходна објава[Филм] Икс-мен: Апокалипса
Следна објаваOscar de la Renta, “Resort 2017”
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР