Познатата модна куќа Oscar de la Renta со право го носи епитетот  “Великан”  во модниот свет. Секако дека не е воопшто лесно да носи ваков епитет бидејќи со самото тоа и очекувањата се преголеми.

Модниот дизајнер Peter Coppinng кој веќе две години стои позади креациите на Oscar de la Renta e новото име кој продолжува да ја воодушевува публиката со својата работа и успешно ја продолжува традицијата носејќи го духот на модниот великан.

Тој неодамна ја претстави својата најнова модна колекција наречена ‘Resort 2017″.  На прачањето од новинарите што точно би значел насловот, тој одговара многу едноставно и без многу мистифицирање. Ова е колекција која дамите може да ја носат секоја сезона односно сите четири годишни времиња.

Погледнете како изгледа оваа колекција, прекрасни креации на младиот дизајнер!

4c24c__Oscar_de_la_Renta_resort_2017_collection1

600-oscar-de-la-renta-resort-2017-rtw-collection

colectie-statiune-Oscar-de-la-Renta

oscar_de_la_renta_resort_2017_magazin_moda_3

Oscar-de-la-Renta-Resort-2017-Floral-Collection

rochii-Oscar-de-la-Renta (1)

oscar-de-la-renta-resort-2017-collection

OSCAR-6-620x930

oscar-de-la-renta-001-1366

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLouboutin | Свадбена колекција на чевли и шминка
Следна објаваМодерни и шик идеи за уредување на работниот простор!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР