Модерни и шик идеи за уредување на работниот простор!

Модерни и шик идеи за уредување на работниот простор!

Секој има различен сет на потреби во својот работен простор, но сепак постојат неколку универзални начини на дизајнирање кои секого можат да го направат среќен. Иако на прв поглед изгледа дека е тоа голема работа и ангажман, но далеку е од тоа.

Создадете фокус во просторот 

25-home-office-ideas-freshome12-1

Секако дека треба да ги земете во предвид активностите кои ќе ги вршите во просторот. Потребна ви е работна маса, но за другата широка палета на задачи, одвоен фокусиран простор може да биде исто така важен и од корист.

 

Достапност до документите

Најважно е својот работен простот да го одржувате чист и организиран. Вградените плакари и отворените полици се едноставен начин како да ги организирате функционалните предмети со секоративните елемнети.

25-home-office-ideas-freshome25

Нагласете го раборниот простор со лични предмети

Важно е да создадете простор во кој ќе бидете среќни и задоволни додека работите. Не заборавајте да вклучите неколку декоративни елементи и уметност на sидот која ќе го истакне вашиот вкус. Вашите лични предмети ќе ја диктираат и бојата во вачиот работен простор.
25-home-office-ideas-freshome6-1

Внесете природна светлина

Истражувањата покажуваат дека присутноста на природната светлина во работниот простор, создава исклучително позитивно влијание на продуктивноста и моралот. Сем тоа, слободно вклучете во просторот и други природни елементи и свој дизајн. Свежото зеленило, ќе даде боја во работниот простор и ќе го крене вашето расположение.

25-home-office-ideas-freshome24

Изберете неутрални бои

Едно од од основните правила од теоријата на боите е….дека бојата која ја бирате за украсување на просторот има силно влијание на вашето расположение. Светло сината на пример, често се толкува како боја која смирува, додека жолтата, предизвикува мачнина.  Затоа фокусот поставете го на палетата на неутралните бои кои ќе ви овозможат во потполност да се концентрирате на работните задачи.

25-home-office-ideas-freshome17-1

СПОДЕЛИ
Претходна објаваOscar de la Renta, “Resort 2017”
Следна објаваФокус на мексиканската кинематографија
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР