Божиќни фотографии од 80-тите и 90-тите

Пребарувајќи стари фотографии дојдовме до интересни божиќни фотографии на познатите. Откачени, смешни, чудни. Се извинуваме за квалитетот на фотографиите, но станува збор за 80-тите...

Уметнички дизајн на автомобил | Twizy

Доколку сте љубители на уметноста и автомобилите, тогаш сигурно ќе ви се допадне инвентивниот дизајн со кој холандскиот уметник Jacques Tange го осмисли необичниот...

Бакнежот на Ескимите

Во модерната западна култура, ескимскиот бакнеж е чин на притискање на врвот на носот, со врвот на носот на друга личност. Ваквиот чин потекнува...

Правила за однесување во бар

  Ако девојка ве почести со пијалок, тоа значи дека и се допаѓате. Ако некој се понуди да ве почести пијалок не нарачувајте нешто повеќе од...

Семејна дрвена куќичка

Мала дрвена куќичка од само 80 метри квадратни е се' што му е потребно на семејство со дури девет членови среќно да ги минува летните...

Историски пасоши на познати личности

Секој има потреба од пасош, па и познатите личности. Токму затоа денес Ви ги претставуваме пасошите на личностите кои го обележаа 20-от век. Автентични,...

Хотел во кој живее летото | QT Gold Coаst

Доколку сте трагачи по добра храна, вино, одлична музика, мода и дизајн, тогаш нашиот хотел е совршено место за вас. Вака гласи мoтото на...

Ѕидни мурали со филмски мотиви | Pixers

''Cinematographics'' е новата колекција ѕидни мурали од дизајнерското студио Pixers, инспирирана од познатите филмски наслови и култните ликови од светот на кинематографијата. Колекцијата содржи...

Колиба од бајките

Неодоливо идилична и бајковита, со традиционална градба и автентично уредување до најситниот детал, колибата Pollyanna е катче каде времето застанува, а фантазијата оживува. Сместена...

Концепт – на тераса

Концепт - работа на тераса. Концепт - појадок на тераса. Концепт - кафе на тераса. Совршен копцепт на денот, зар не? Уживајте во убавото време!

Девојче и маче – најдобри пријатели

После пријателството претставено на фотографии од страна на Aja Sakai, меѓу мало момче и француски булдог, Ви претставуваме нова слична серија фотографии во која...
video

Кога мажите би користеле шампон за жени

Што се случува кога го користите шампонот на вашата девојка? Погледнeте во новата реклама на Dove! https://www.youtube.com/watch?v=yclM-IPP52w

Мапа на љубовта

Мапа на измислената „Земја на љубовта“, изработена во 1943-та година од Ernest Dudley Chase, познат и почитуван цртач на илустрирани мапи. За него се...

Митови и вистини за Леонардо да Винчи

Leonardo da Vinci го носи товарот на големите очекувања. Непобитен факт е широчината и длабочината на неговата генијалност. Речиси пет века по неговата смрт,...

Чудесната ледена земја | Лапонија

Лапонија е регион во северна Европа, лоциран во арктичкиот круг кој се протега на територијата на четири различни држави: Финска, Норвешка, Шведска и Русија....

Уметност со пегла | DDB

Пеглaњето е обврска која ги иритира повеќето. Работа кои повеќето ја сметаат за досадна, монотона, нешто што го сметаат за принудно и ни малку...