Средување на ноктите одамна престана да биде досадно и можностите се бројни. Жените на возраст околу 30 – 40 години, кои одат на работа, воглавно се одлучуваат за класичен маникир, природна боја на кожата, во розе или црвена боја, а пак тие помладите, се во можност да користат атрактивни нокти како модни додатоци и со нив го дополнуваат својот моден стил. Ако сакате да имате совршено средени и лакирани нокти за овие пролетни денови, а класичните ви се досадни – ви предлагаме да ги погледнете овие 10 шарени и забавни нокти.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМантилот, пролетен моден хит
Следна објаваРаскошен посед со неверојатна цена!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР