Alexadre Chapelin е уметник кој создава прекрасни масички инспирирани од природата. Најновиот модел е инспириран од длабочината на морето и боите на Земјата. Масата е изработена од смола, мермер и дрво и прикажува неколку слоја на Земјата во совршен спој со сината, проѕирна морска боја. Дизајнот е толку прецизен и реалистичен, што навистина заслужува почит.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР