Автомобилскиот бренд Bugatti заедно со познатиот производител на јахти, Palmer Jonhson Yachts, ја создадоа новата луксузна јахта Niniette 66. Дизајнот е футуристички и елегантен и претставува безвременска фузија помеѓу супер-автомобилот Bugatti Chiron и препознатливите линии на јахтите на Palmer Johnson, изработени до совршенство. Јахтата е долга 20 метри и чини околу 2.2 милиони долари. Во нејзиниот изглед се препознаваат инженерските белези на Bugatti, како и прецизната и иновативна изработка- резултат на долгогодишното искуство на Palmer Johnson.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБеспрекорен поглед на куќа од соништата!
Следна објаваЈапонската кукла Kokeshi на велигденски јајца!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР