Прекрасни цветни девојки

Lim Zhi Wei e уметник од Сигнапур кој создава прекрасни 3D акварел илустрации под наслов „Цветни девојки“. Станува збор за комбинација од насликани девојки...

Неделен хороскоп (2-8 март)

Еве што ви следува оваа недела според хороскопот. Овен Иднината ви изгледа одлично, но бидете свесни и дека некои работи нема да одат според плановите. Ве...

Славни личности со вишок килограми

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледале славните кога би биле дебели? Шпанскиот фотограф David Lopera со помош на Фотошоп, направи одлични фотографии...

Нов електричен автомобил од Белгија | "Е-автомобил 333"

Како што се зголемува пазарот на електрични автомобили, помалите производители успеваат да предложат свои оригинални решенија за раст на нивните компании, а овие денови...

 Месец на Јогата: Уметност на живеење

НГО „Уметност на живеење Македонија“ во месец февруари, месецот на јогата, подготвија интересен концепт со кој ја прикажаа јогата како дел од урбаниот живот....

Мачиња и кучиња спијат заедно

Познато е дека мачките се големи љубители на спиењето. А и кого не би го фатила дремка кога наместо перница, си има меко кученце....

Неделен хороскоп (23 февруари- 1 март)

Прочитајте што ве очекува овој период според астрологијата. Овен Ви следува динамичен период во кој ќе бидете исполнети со самодоверба во односите со другите. Вашите иницијативи...

Kung hei fat choy | Среќна Кинеска Нова Година

Kинеската нова година или попозната како лунарна нова година, традиционално се слави на првиот ден на првиот лунарен месец, на почетокот на годината по...

Фотографија | Најмалото родео во светот

На што Ве асоцира дружба меѓу жаба и голем инсект? Доколку тоа е лигаво, одвратно и неподносливо, тука сме ние да ја промениме Вашата примарна асоцијација. Талентираниот фотограф, Hendy Mp,...

Неделен хороскоп (16-22 февруари)

Погледнете како ќе ви се одвиваат работите оваа недела според ѕвездите. Овен Ова ќе биде мошне невообичаена недела за вас. По период на затвореност, слободните Овни...

Оригинален редизајн на унгарски банкноти со животни

Графичкиот дизајнер Barbara Bernát одбрала оригинална тема за магистерска на Универзитетот во Западна Унгарија , а тоа е да осмисли концепт за редизајн на...

Слатко пријателство помеѓу малата Либи и нејзиното прасенце

Запознајте ја малата Либи! Таа има 2 години и многу сака да си игра со нејзиното милениче, прасето Pearl. Авторот на оваа фотосесија, Линдзи,...

Детството на познатите писатели | Јurgen Wolff

Независно од фактот што познатите и големи умови сепак биле малечки пред да се прослават и покажат на светот во вистинско светло, важно е...

Преслатки кученца што личат на мечиња

Постои теорија дека кучињата и мечките имаат некои заеднички карактеристики. Следниве фотографии го потврдуваат тоа. Погледнете ги овие дебелки кученца и ќе се уверите...

Неделен хороскоп (9-15 февруари)

Еве што ве очекува оваа недела според астрологијата. Овен Овој период ќе доминираат емоциите и ќе се почувствувате збунет во која насока да продолжите. Ослободете се од...
video

Париз низ објективот на една камера

Доживејте ја сета магија на градот на љубовта преку објективот на легендарната камера Pentax 67. Талентираниот французин Maison Carnot е автор на видеото наречено...