Едноставни рецепти на интернет за домашна храна!

Кои рецепти најмногу се читаат на интернет? Ние би кажале тие наједноставните. Поголемиот дел од луѓето работат и немаат време за спремање храна од неколку...

Националното богатство на кинеското село Guangxi

Верувале или не, ама во малото кинеско село Guangxi, за национално богатство се смета женската коса. Да, добро прочитавте, драги наши читатели. Селото кое...

Хороскоп од 14.03. – 20.03.2016 година!

Овен Работа - Како нешто постојано да ви фали. Оваа недела најмногу ќе ви недостасува време, едноставно, не знаете како да ги организирате своите деловни...

Најубави торти кои не се забораваат!

Рејчел Туфел, како мала обожувала да го поминува времето со баба и во кујна правејќи колачи, но својата страст за декорирање колачи ја открила...

Пронајден вториот најголем дијамант во светот

Канадската рударска компанија "LUCARA DIAMOND" неодамна го пронајде вториот по големина дијамант во светот. Тој е ископан на територијата на централна Боцвана и претставува...

Идеална локација за одмор според хороскопскиот знак!

Без разлика дали го сакате хороскопот или не, морате да признаете дека има нешто навистина возбудливо во предвидувањето на иднината. Идејата дека sвездите имаат...

Куќа на дрво која веднаш ќе ја засакате!

Доколку сакате да се споите со природата, а притоа да не го жртвувате луксузот на одморот или за време на викенд, сега можете да...

Направи сам | Тегличка со самовила

Доколку сте љубители на едноставни, а ефектни украси за домот кои можете сами да си ги направите, ова е вистинскиот проект за вас. Со...

Ема Вотсон и Том Хенкс Ве повикуваат на разговор

Речиси една недела пред Меѓународниот ден на жената, Emma Watson ја објави насловната страница на специјалното издание на Esquire UK за овој април. Доколку сте запознаени...

Хороскоп од 07.03. – 13.03.2016 година!

ОВЕН Работа - Марс, владетелот на вашиот знак, нуди бројни аспекти во нарениот период и вашиот живот ќе биде исполнет со важни случувања. Со добро...

Едноставни начини за комплетна детоксикација!

Време е за детоксикација (чистење) на организмот! Сезонскиот детокс, е добар начин да го исчистите телото од токсини, да го забрзате метаболизмот и подобрите севкупното...

Oцетот од јаболки е решение за многу проблеми во организмот!

Нутриционистите, фитнес гуруата и многу други славни личности, буквално го пијат здравјето и убавината - па и нас не советуваат да го направиме истото. Зелениот...

Доделување на Оскарите – Триумф на Mad Max и Оскар за...

Заврши најважната и најголемата филмска ноќ во годината - доделување на 88- иот Златен Оскар! Chris Rock одлично ја одработи својата работа како водител, со смеа...

Хороскоп од 29.02. – 06.03.2016 година!

OВЕН Работа - Амбициите ви растат. Вашиот ентузијазам ќе биде силно изразен доколку сега почнувате со нов проект. Доколку чувствувате монотонија во работата која долго...

Четири корисни совети за посреќен живот

Една позната поговорка вели вака; Секоја минута која ја трошиме во љутење, губиме 60 секунди среќа. Затоа драги наши читатели ви препорачуваме повеќе да...

Десерт за сите пригоди | Бела торта

Неодоливо вкусна торта која сите ја сакаат Иако подготовката на оваа торта одзема малку повеќе време и е наменета за поискусните во кујната, а има...