Singapore Airlines – своите луксузни авиони ги претвора во ресторани!

Бидејќи заради пандемијата со корона вирусот тешко се лета некаде и забраните за патувања се во сила во многу земји, авиокомпаниите прават се за...

Дали знаете дека можете да купите плац на Месечината?

Дали знаете дека можете да купите плац на Месечината? Плацови на Месечинта досега купиле многу познати личности - милионерот роман Абрамович, глумците Џон Траволта...

Oцетот од јаболки е решение за многу проблеми во организмот!

Нутриционистите, фитнес гуруата и многу други славни личности, буквално го пијат здравјето и убавината - па и нас не советуваат да го направиме истото. Зелениот...

Со звуците на ирската река Shannon до подобар сон

Ирскиот визуелен уметник Jonnie Lawson снимајќи еден преубав шумски пејсаж во неговата родна Ирска не бил воопшто свесен дека со ова негово дело ќе...

Работи кои секоја жена би требало да ги знае за својот...

Без разлика дали сте долги години заедно со својот партнер или пак сте пар од неодамна, има работи кои секоја дама би требало да...

Фото на денот | Од другата страна

За денес одбравме да ви претставиме една моќна фотографија чиј автор е талентираниот Мустафа Абдул Ади. Фотографијата е направена од другата страна на познатиот...

Бенефитот од црвеното вино

Ако уживате во една испиена чаша на црвено вино повеќе одошто да одите во теретана, тогаш следниов напис секако дека ќе ве израдува. На универзитетот...

„Casa del Acantilado“ е навистина една од најчудните куќи!

„Casa del Acantilado“ е навистина една од најчудните куќи. Нарачана е од млад брачен пар, ремек дело на архитектонското студио Gilbartolomé.  Куќата е вградена длабоко во...

Комотен, бајковит и забавен плетен покривач!

Оваа година сирените беа многу популарни. Затоа и не не чуди што оваа плетена опашка од сирена се уште е хит на интернет. Нека вашето...

Хостел кој нуди интересно преноќување меѓу книги!

Хостелот "Book and Bed" во Токио стана голем хит. Веднаш по него се отвори и вториот хостел  "Book and Bed"2, во Кјото. Овие хостели...

Малку поинакви новогодишни елки!

Украсена елка е најзначајната декорација за новогодишните и  божиќните празници, но некои неконевенционални инспирации кои денес ви ги претставуваме, би можеле да ги заменат...

Зимска идила во модерна куќа на дрво!

Дизајнерското студио Snøhetta, неодамна заврши со работа на новата куќа на дрво во северна Шведска - станува збор за идилична куќа на дрво, која...