Уметност со кафе

Мораме да се согласиме дека денешните уметници умеат да направат толку многу со толку малку. Во толку многу случаи потребна Ви е само брилијантна...

Куќа на дрво која веднаш ќе ја засакате!

Доколку сакате да се споите со природата, а притоа да не го жртвувате луксузот на одморот или за време на викенд, сега можете да...

Костими за капење кои го спречуваат давењето!

"Uslon" е колекција на костими за капење, која ја дизајнираа Катерина Семенко и Валери Гразнов. Колекцијата содржи ситни воздушни капсули сошиени околу струкот и...

Западна Австралија од птичја перспектива

Фотографиите се направени како резултат на соработка на двајца австралиски фотографи, Michael Goetze и justjampal. Соработката наречена Salty Wings, покажува бескрајна тиркизна вода и прекрасни плажи. Фотографиите се...

Креативец го патува светот за да ги трансформира културните знаменитости со...

Кога луѓето рекле „Шетај и менувај го светот по свои мерки“, овој човек тоа го сфатил многу буквално (за среќа на уметничките души). Фустанот на...

Toybox House – 13 квадратни метри за пријатен дом!

Toybox House е дизајниран и конструиран од студентите по музика Frank Henderson и дизајнерот Paul Schultz. Toybox House, израсна од концептот кој налага дека домот...

Патека за точаци која свети во ноќта!

Бициклизмот е еден од најважните и најдобри начини како да патувате и притоа да не ја загадувате околината, а благодарејќи на оваа соларна патека...

Harry Potter тетоважи – само за вистинските фанови!

Многумина вистински фанови на Harry Potter, би се согласиле, дека еден од најдобрите начини да и покажат чест на волшебната серија од J. K....

Забавни активности и вежби во зима!

6 ЗАБАВНИ НАЧИНИ ЗА ВЕЖБАЊЕ ВО ЗИМА: Пробајте со јога Има ли подобар начин како да го завршите напорниот ден по стресната работа од релаксирање во...

Нов ресторан на Lionel Messi и браќата Iglesias во Барселона!

"Bellavista del Garden del Norte" е нов и интересен ресторан во Барселона, кој го отворија фудбалерот Lionel Messi и браќата Iglesias. Ресторанот е обележен...

Перниче со мирис на француска лаванда!

Изработено од органски памук и полнето со семки од лен и лаванда, ова перниче за очи во облик на риба, може да се загрее...

14 прекрасни идеи за декорирање на велигденските јајца!

Како што ни се приближува пролетта, забележуваме пастелна палета околу нас - така да полека почнавме да размислуваме за Велигден и декорацијата за нашиот...