Земјата на чудата во Токио

Едно свртување на глобусот и акцент на заборавеното, но секогаш будно Токио: доколку во блиска иднина патот Ве води во главниот град на Јапонија,...

Елегантен имот со чудесна панорама | Калифорнија

Овој раскошен имот се наоѓа во Монтесито, Калифорнија. Во средиштето на истиот е куќата во медитерански стил, која се протега на 1.300 квадратни метри...

Ретро тапети од скандинавски дизајнери

Последниве неколку години, во модата, архитектурата и дизајнот на ентериер, трендовите од 50-тите години на минатиот век доживуваат враќање на сцената. Следниве дизајни на...

Футуристички wellness центар | Parco Acque

Parco Acque wellness центарот e место каде гостите во италијанскиот Park Hotel ai Cappuccini ќе можат вистински да се релаксираат, а ентериерот претставува визуелна...

Поглед вреден 10 милиони долари | Дуплекс во Њујорк

Sculpture For Living е дуплекс во Astor Place Tower, и еден од најубавите апартмани во Њујорк со неверојатен поглед на Менхетн. Беспрекорниот дизајн е...

25 Зен спални соби

Спалната соба е главната просторијата во домот во која најважно е да владее пријатна и релаксирачка атмосфера, за Вие да имате мирен сон и...

VIP турнир во домот | Табла – маси

"Two players, two sides. One is light, one is dark"... вака гласи познатата реченица на Џон Лок, од култната серија Lost, која се однесува...

Модернистичка приватност | B-OK

Гарант на откривање нови светови, неисцрпен извор на информации и вистински пријател - кој друг, ако не книгите? Сепак, ако имате премногу од нив,...

Како во видео игра | Колоритни витражи

Дали би сакале вашиот омилен херој од стрип или видео игра да ве "гледа" од прозорецот? Ако одговорот е да, со овие витражи ќе...

Најлуксузните тематски апартмани во светот | Втор дел

Зoшто да престојувате во најобична хотелска соба кога патувате, кога може да одберете нешто интересно и несекојдневно? Претходно го погледнавте првиот дел од нашата...

Мебел за миленичиња | Pet Lounge Studios

Дизајнерскиот тим на Pet Lounge Studios на чело со познатиот дизајнер на мебел Corey Drew, создаде извонредна линија на мебел за миленичиња. Покрај тоа што...

TARDIS | Сокриена љубов кон книгите

Книго-холици, новинари, писатели и уредници: вистинско освежување следува во Вашиот простор, кој радо ќе ги вдоми Вашите најмили!  Сино и официјално, никогаш не би...