15 модерни дизајни на соби за Вашето бебе

Едно од поважните работи кога сте на пат да му посакате добредојде на најновиот член на семејството во вашиот живот е подготвување на неговото...

7 актуелни трендови на уредување на домот

Добро познато е дека многу од трендовите како доаѓаат така заминуваат, а само најдобрите доживуваат враќање на сцената. Најпопуларните трендови на уредување кај дизајнерите...

Најлуксузните тематски апартмани во светот | Прв дел

За повеќето луѓе мермерен под, кожен мебел и уметнички дела во хотелска соба претставуваат луксуз, но луѓето што често патуваат, се презаситени од сличните...

Дневните соби на познатите

Славните филмски и музички ѕвезди често ги гледаме на сцената, екраните и насекаде по медиумите, каде освен професионалните доволно се екпонираат и нивните приватни...

Vintage перничиња | Andrew Martin

Еден од најлесните начини на декорирање на домот e вметнување на украсни перничиња во вашиот ентериер. Доколку сте носталгичар и љубител на старото време,...

Колоритен бразилски дом

Само фотографиите од оваа прекрасна шарена куќа во Бразил изнудуваат насмевка на сечие лице, а пак живеењето во него со сигурност би направиле секого...

Швајцарската населба на Хобитите

Ако го препознавте на фотографиите Мiddle Earth, погледнете подобро. Овие домови кои потсетуваат на оние на Хобитите во “Господарот на прстените”, тоа се куќите...

Спектакуларна домашна библиотека

Со вистинска почит кон домовите со библиотеки, Ви презентираме едно повисоко ниво на восхит на сметка на генијалните архитекти кои успеваат да ги доведат...

Волшебен мебел | Laskowscy Design

Наградуваниот полски уметник и дизајнер Remigiusz Laskowski е човекот зад истоимениот дизајн-бренд, каде секој од неговите изработени парчиња се уникатни и магични решенија кои...

Вертиго обем | Кафе-библиотека

Да се избере кафулето D’Espreso на Менхентен не подразбира обично кафе или ужинка со пријателите, туку восприемање на неговиот некарактеристичен изглед - библиотека која...

Балансирани книги | Систем на интеракција

Повеќето нешта што ги красат ѕидовите во домот се во фиксна состојба и не може лесно да се преместат или променат. Она што ги...

Кревет со аквариум

Кревет опкружен со голем аквариум од 650 литри вода, дизајниран за Furnitureland South од Wayde King и Brett Raymer од Acrylic Tank Manufacturing. Вистинско...