Овој раскошен имот се наоѓа во Монтесито, Калифорнија. Во средиштето на истиот е куќата во медитерански стил, која се протега на 1.300 квадратни метри и е опколена со ливади со разновиден хортикултурен декор.

1

Внатрешноста на куќата ја карактеризираат високиот плафон, прозорци преку целите надворешни ѕидови и генерално отворен простор каде речиси единствените врати се оние што ги одвојуваат секоја од шестте спални соби од остатокот од куќата. Дизајнот на ентериерот на овој нескромен дом е инспириран од елеганцијата и гламурот на 20-тите години од минатиот век во Париз.

А ако сето ова не е доволно да ја посакувате за себе, оваа куќа нуди неверојатен непречен поглед кон бескрајниот океан и зелените планински зданија во околината на топлата Калифорнија.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

СПОДЕЛИ
Претходна објаваConverse пролет/лето 2013
Следна објаваБегство од секојдневието | Весна Велевска
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР