Ретро тапети од скандинавски дизајнери

Последниве неколку години, во модата, архитектурата и дизајнот на ентериер, трендовите од 50-тите години на минатиот век доживуваат враќање на сцената. Следниве дизајни на...

Футуристички wellness центар | Parco Acque

Parco Acque wellness центарот e место каде гостите во италијанскиот Park Hotel ai Cappuccini ќе можат вистински да се релаксираат, а ентериерот претставува визуелна...

Поглед вреден 10 милиони долари | Дуплекс во Њујорк

Sculpture For Living е дуплекс во Astor Place Tower, и еден од најубавите апартмани во Њујорк со неверојатен поглед на Менхетн. Беспрекорниот дизајн е...

25 Зен спални соби

Спалната соба е главната просторијата во домот во која најважно е да владее пријатна и релаксирачка атмосфера, за Вие да имате мирен сон и...

VIP турнир во домот | Табла – маси

"Two players, two sides. One is light, one is dark"... вака гласи познатата реченица на Џон Лок, од култната серија Lost, која се однесува...

Модернистичка приватност | B-OK

Гарант на откривање нови светови, неисцрпен извор на информации и вистински пријател - кој друг, ако не книгите? Сепак, ако имате премногу од нив,...

Како во видео игра | Колоритни витражи

Дали би сакале вашиот омилен херој од стрип или видео игра да ве "гледа" од прозорецот? Ако одговорот е да, со овие витражи ќе...

Најлуксузните тематски апартмани во светот | Втор дел

Зoшто да престојувате во најобична хотелска соба кога патувате, кога може да одберете нешто интересно и несекојдневно? Претходно го погледнавте првиот дел од нашата...

Мебел за миленичиња | Pet Lounge Studios

Дизајнерскиот тим на Pet Lounge Studios на чело со познатиот дизајнер на мебел Corey Drew, создаде извонредна линија на мебел за миленичиња. Покрај тоа што...

TARDIS | Сокриена љубов кон книгите

Книго-холици, новинари, писатели и уредници: вистинско освежување следува во Вашиот простор, кој радо ќе ги вдоми Вашите најмили!  Сино и официјално, никогаш не би...

15 модерни дизајни на соби за Вашето бебе

Едно од поважните работи кога сте на пат да му посакате добредојде на најновиот член на семејството во вашиот живот е подготвување на неговото...

7 актуелни трендови на уредување на домот

Добро познато е дека многу од трендовите како доаѓаат така заминуваат, а само најдобрите доживуваат враќање на сцената. Најпопуларните трендови на уредување кај дизајнерите...

Најлуксузните тематски апартмани во светот | Прв дел

За повеќето луѓе мермерен под, кожен мебел и уметнички дела во хотелска соба претставуваат луксуз, но луѓето што често патуваат, се презаситени од сличните...

Дневните соби на познатите

Славните филмски и музички ѕвезди често ги гледаме на сцената, екраните и насекаде по медиумите, каде освен професионалните доволно се екпонираат и нивните приватни...

Vintage перничиња | Andrew Martin

Еден од најлесните начини на декорирање на домот e вметнување на украсни перничиња во вашиот ентериер. Доколку сте носталгичар и љубител на старото време,...

Колоритен бразилски дом

Само фотографиите од оваа прекрасна шарена куќа во Бразил изнудуваат насмевка на сечие лице, а пак живеењето во него со сигурност би направиле секого...