Еден дел модерна, друг дел рустична шарена куќа во Мелбурн, Австралија. Дело на Austin Maynard Architects со име Alfred House, всушност е редизајн на двата од порано постоечки катови на зграда, со две спални соби и мала интимна градина во која можат да уживаат само станарите. Со отворањето на големата врата во приватната градина, самиот простор се зголемува и овозможува влез на светлина и свеж воздух. Целиот простор е реорганизиран, така да станарите сега имаат отворена кујна и трпезарија на приземје, а на вториот кат се спалните соби со купатила и плакари.

modern-residence-3 modern-residence-4-copy-copy modern-residence-7-copy-2 modern-residence-8-copy-2 modern-residence-9-1-copy-2 modern-residence-11-copy-copy modern-residence-12-copy modern-residence-13-copy modern-residence-14-copy modern-residence-16-copy

modern-residence-17

modern-residence-1

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMichelle Obama – насловна на Vogue, зборува за заминувањето од Белата куќа!
Следна објава10 парфеми кои жените ги сакаат за новогодишен подарок!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР