Првата дама Michelle Obama (52) ја краси насловната страница на американскиот Vogue за декември 2016. Фотографиите ги потпишува познатата Annie Leibovitz, a се уште првата дама на Америка, позира во белиот фустан на Carolina Herrera со oбетки од Monique Péan. Во останатиот дел од едиторијалот Michelle изгледа елегантно како и секогаш, со шик фустани и накит. Ова е воедно и трета насловна страна на Michelle Obama за познатиот моден магазин.

“Ќе се поставам подеднакво на одењето, како и на доаѓањето”, вели Michelle за напуштањето на Белата куќа. “Не знам што ќе се случи додека не се случи. Никогаш до сега не сум била прва поранешна дама на Америка. Но секогаш, на некој начин ќе бидам вклучена во јавната служба и јавниот живот. Секогаш се чувствувам живо, користејќи го својот талент за помош на другите”.

michelle-obama-vogue-2016-cover-photoshoot02

michelle-obama-vogue-2016-cover-photoshoot03

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (14.11 – 20.11)
Следна објаваСкриена градина во модерно- рустична куќа!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР