Кога го планирате својот дом од соништата, постојат неколку работи за кои би требало прво добро да размислите. Палетата на бои, дизајнерска тема, уредувањето и стил, се секако едни од главните ставки – но сепак, главниот клуч на домот е да тој навистина му служи на целото семејство. Ако нешто ви се допаѓа од овој дом на едно данско семејство, слободно инспирирајте се за вашиот.

Креативниот пар Peter Østergaard и Åsa Olofsson, ја редизајнираа својата поранешна рибарска колиба во удобен семеен дом, полн со светлина, практични елементи и во модерен стил.  “Кога имате мала куќа, ги вклопувате само неопходните работи, немате 20 тенџериња и тави, туку имате само 4, ама најдобри”, кажува Peter.

inside-a-cozy-light-filled-family-home-in-copenhagen-1945292-1476916733640x0c

inside-a-cozy-light-filled-family-home-in-copenhagen-1945294-1476916733640x0cinside-a-cozy-light-filled-family-home-in-copenhagen-1945290-1476916733640x0c inside-a-cozy-light-filled-family-home-in-copenhagen-1945293-1476916733640x0c inside-a-cozy-light-filled-family-home-in-copenhagen-1945295-1476916733640x0c inside-a-cozy-light-filled-family-home-in-copenhagen-1945296-1476916734640x0c

inside-a-cozy-light-filled-family-home-in-copenhagen-1945291-1476916733640x0c-1

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕве зошто треба да ја посетите Португалија!
Следна објаваСуптилни уметнички форми | Chrissy Angliker
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР