Студиото Santiago Brotons Design, неодамна заврши со креирање на ова берлинско поткровје со индустријски стил и три тераси со поглед на градот. Прекрасниот пентахаус се наоѓа во близина на познатиот берлински шопинг центар Ku’damm.

Станот има отворен простор, исполнет со природно светло. Дизајнерите користеле дрвени греди обоени во бело, за визулено да се разликуваат функционалните зони.

Sидовите од цигла, остваат топол впечаток. Кожата, челикот и меките ткаенини го обединуваат дизајнот, давајќи му можност на окото да ги забележи интересните детали кои станот ги има во изобилие. Така во станот можете да ги најдете и прекрасните дела на уметницата Isabelle Trimmel, која внесува современо чувство за простор.

Спалните соби се удобни и светли, а мини сауната во купатилото, создава слика на мал хедонистички рај во Берлин.

architecture-modern-loft-copy-copymodern-loft-2-1 modern-loft-6-copy-copy modern-loft-3-copy-copy modern-loft-4-copy-copy

modern-loft-7 modern-loft-9modern-loft-8-1modern-loft-10-1

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНов неочекуван тренд!
Следна објаваНеобични старо – нови столици!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР