Безпрекорно дизајниран стан во срцето на Њујорк!

Скривајќи го саклениот и шармантно осветлен базен помеѓу останатото, овој шармантен дом во Гринич Вилиџ, беше ставен е продажба по цена од 28 милиони...

Совршена игра на светлина и сенка во вашиот екстериер!

Со доаѓањето на потоплите денови, се почесто посакуваме да престојуваме на отворено... Без разлика дали се работи за тераси, дворови, балкони или градини, едноставно, го...

Пет бои во домот според Feng shui!

Фенг шуи е многу повеќе од правилен распоред на мебел, за да во вашиот дом циркулира позитивната енергија. Посебно внимание им се дава на...

Егзотична зоолошка градина на sидни тапети!

Англискиот бренд de Gournay никогаш ги нема разочарано љубителите на внатрешното уредување и сите оние кои го сакаат дизајнот и убавите работи. Фантастично убавата колекција...

Луксузниот пентахаус на Стинг во Њујорк!

Познатиот британски музичар Sting, одлучил да го продаде својот луксузен дуплекс пентахаус во Њујорк... Со поглед на Централ парк, овој стан чини 56 милиони долари....

Слики и рамки ќе го претворат вашиот дом во прекрасна галерија!

Галеријата со слики на sидот е детаљ, кој се почесто го гледаме во уредувањето на домовите, едноставен и ефектен начин да го освежите својот...

Брзо решение за пријатен и привлечен стан!

Мебелот на Ikeа е лесен и функционален кој со мала креативност можете да го прилагодите на вашиот стил и да направите ново уникатно парче, чиј...

Величенствената вила Always на St Martin!

Сместена во Terres Basses, во ексклузивниот резинденцијален дел на француската страна на St Martin, Always е величенствена вила со 6 соби, која е спремна...

Професионална кујна со врвна естетика!

Ако сакате својата кујна да ја претворите во професионален простор за спремање на вкусни оброци, оваа прекрасна кујна на Electrolux Proffesional Grand Cuisine тоа...

Висечки лежалки – одличен додаток во секој дом!

Кога ќе помислиме на висечка лежалка, прва асоцијација ни е раскошно зеленило, мирис на свежо косена трева или можеби две палми и некој рајски...

Украсна рамка за вашиот прозор!

Завесите се составен декоративен елемент на многу ентериери. Тие се како украсни рамки на вашите прозори. Основната функција на завесите е да дозволат слободно да...

Лондонски пентхаус од соништата!

Поносно сместен до Тауербриџ во Лондон, High Command е прекрасен пентахаус на пет нивоа, кој настанал од некогашната дестиларница. Овој стан чини 13 милиони долари,...

Ворен Бафет, Џејн Фонда и Мег Рајан ги продаваат своите имоти!

  Овој пат, ви ги претставуваме домовите на луѓето кои ја обликуваа и дефинираа уметноста на филмот и музиката, па дури и економијата. Од домовите...

Природен камен за современ луксузен ентериер!

Новите трендови во дизајнот на ентереиерот, рефлектираат поместување кон природните материјали и каменот, кој дефинитивно остава силен впечток во нашите ентериери... Можеби и заради желбата...

3 луксузно уредени станови за самци!

Станови за самци - велат кога живееш сам, животот е најдобар. Вие сте единствената личност за која морате да се грижите, а вашиот простор...

24 модерни идеи за уредување на домот со книги!

Додека некои луѓе книгите ги чуваат како богатство во застаклените ормани, другите ги чуваат затрпани со прашина на таванатот или во аголот на некоја...