Врз основа на успехот на оригиналната линија Астон 2006 година, брендот Арпер повторно го ангажираше дизајнерот Жан-Мари Масод за проширување на колекцијата заедно со нова фотелја за 2020 година.

Aston Club е луксузна фотеља со одважна силуета и класични линии, која нуди максимална удобност. Покрај фокусот на ергономијата и удобноста, одржливоста е врвен приоритет за брендот Арпер.

Сè што има во оваа фотеља е изработено од пост-индустриска рециклирана пластика, која може да се рециклира и да се користи за конструирање на нови производи. За да го прослави лансирањето на оваа новина, марката Арпер избра четири ткаенини за тапацир, потпишани од брендот Квадрат, заедно со Раф Симонс.

Наменета за канцелариски и приватни простории, оваа фотеља со придружна табаретка ќе ве примами да седнете и се релаксирате секогаш кога ќе ја видите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗошто треба да си дозволите топла бања повеќе пати неделно?
Следна објаваДолги фустани: најубавите модели за вашата есенска гардероба
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ