По се изгледа сите ќе имаме потреба од пижами како на Роузи Хантингтон-Вајтли оваа есен …

Иако не сакаме да веруваме во тоа, но можно е карантинот да започне повторно. И вреди да го потрошите во пријатна и убава домашна облека, која ќе ви помогне да се прилагодите не само на вашето работно расположение, туку и на пријатен домашен одмор.

Ве советуваме да земете пример од моделот Роузи Хантингтон-Вајтли –  sвездата објави фотографија на Instagram каде позира во совршен свилен комплет на Marks & Spencer со отпечаток од роза.

За време на создавањето на колекцијата, Роузи била инспирирана од vintage пижами, па се испостави дека кројот е лежерен и удобен.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДиета со тиква со чија помош ќе изгубите 1 килограм секој ден
Следна објаваНајдобри салонски фотељи за беспрекорен ентериер!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ