Видео | Бебе за прв пат слуша оркестар

Кутрото бебе се преплаши од силниот звук на трубите. Реакцијата на бебето е моментот.

“Плакарот”

Видео рекламата за Canal + "Плакарот" е прогласена за најкреативната реклама во светот. Бидете снаодливи, исто како Canal +.

Google Zeitgeist 2011

Две недели пред крајот на 2011та, интернет пребарувачот Google го објави ова видео наречено "Zeitgeist", кое има за цел да го фати "духот на...
video

Моменти

Колкумина од нас обрнуваат внимание на првиот сончев зрак кој се пробива низ ролетната или на поздравот од соседите наутро? Дали некој од нас...

Dior игрa

Интересно е да се види како традиционалните и класични модни куќи чекорат напред истражувајќи нови начини за да се поврзат со своите клиенти. Dior...

Празнични пијалоци

Во овој ладен период и во следните снежни денови што ни ги носи зимата ви препорачуваме да се напиете нешто жестоко, воедно и вкусни...

“Guitar Hero” божиќен предизвик

Што се случува кога ќе се искомбинираат божиќни светилки, Guitar Hero и многу труд и време? Користејќи Nintendo Wii и неколку high tech...
video

Тишината на љубовта

Не постои совршен татко, но љубовта на таткото е совршена. Не заборавајте да се грижите за оние кои се грижат за вас.

Пробај да не се насмееш

Погледнете што се случува во метро додека патниците чекаат да стигнат до нивната дестинација. Ваквите патувања се досадни, но ова дефинитивно се разликува! Погледнете.

Најискрената прегратка

Ana Julia Torres го води животинското засолниште “Villa Lorena” во Кали, Колумбија каде живее и големиот африкански лав Јупитер спасен благодарение на неа,...

Азбука

Видеото наречено “Азбука 2” е развоен правопис - видео каде што секој карактер визуелно го претставува значењето на самиот збор. Играњето со разни техники...
video

Пост-Апокалиптична илустрација

Прекрасна илустрација за насловната страна на Xabiroi Comic Book Magazine. Многу емоции се внесени во оваа илустрација, ова е подарок за пријателот на креаторот...

“Студија на убавината”

“Студија на убавината” изработена од дуото MI-ZO (германскиот фотограф Zoren Gold и јапонскиот графички дизајнер и илустратор Minori Murakami) ја истражува женската убавина низ...
video

Видео кое ќе ве врати во реалноста

Откако ќе го изгледате видеото продолжете да возите брзо за да "импресионирате" девојки, за да стигнете  3 минути побрзо, за да се пофалите со...
video

“I believe I can fly”

“I Believe I Can Fly (Flight of the Frenchies) “ е документарец режиран од Seb Montaz кој го следи него и неговите пријатели одејќи...

Stop-motion анимација снимена со мобилен телефон

"Gulp" е краток филм креиран од  Sumo Science , покажувајќи рибар кој лови риби на своето бротче. Снимен е на Pendine плажата во Јужен Велс. Секоја рамка на оваа stop-motion анимација бил фотографиран со...