Мароканска бајка | Royal Mansour

Мароко се наоѓа во Северна Африка, и е една од само трите земји чиј брег се протега долж Атлантикот и Медитеранот. Поради тоа, Мароко...

Сончева куќа за одмор

Како го замислувате совршеното катче за одмор и бегство од секојдневието? Ако тоа е некоја идилична рустична куќа која поттикнува чувство на смиреност и...

Неверојатни замоци – II дел

Веќе Ви претставивме седум неверојатни замоци кои се неми сведоци за важни историски настани и доказ за неверојатните архитекти и градители од минатото. Доколку...

Неверојатни замоци – I дел

Замоците се сведоштва за добрите архитекти од минатото како и за добрите градители. Некои замоци изгледаат толку неверојатно што е тешко да се поверува...

Современа и компактна куќа

Верувале или не, прекрасната куќа која ви ја прикажуваме во продолжение не е нова градба, туку стар магацин, на кој долго време никој не...

Чудесна шумска куќичка

Ви претставуваме чудесна куќичка која е сместена сред шума, опколена со раскошна природа и неверојатни пејзажи кои крадат воздишки, а и самата таа, со...

Куќичка како од сказна

Доволно е да се погледне малата, но неодоливо привлечна куќичка во Марбеља, на југот од Шпанија, која сопственичката ја користи како гостинска куќа за...

Спектакуларна куќа на Медитеранот

Плод на соработката помеѓу Altea Hills Estate, архитектонските студија Carlos Gilardi и Pepe Cabrera, како и дизајнерот на ентериер Eric Kuster е ,,Blueport Altea'' –...

Куќа која лебди над плажа

,,Pole House’’ e атрактивна куќа на плажа чиј необичен дизајн е заслуга на реномираното австралиско студио F2. Светска популарност стекна како најфотографираната куќа на...

Бохо куќичка од 37м2

За сите оние кои се љубители на малите ентериери, ви претставуваме уште еден деликатес: мобилна куќичка од само 37 метри квадратни, која привлекува внимание...

Валета | Бисерот на Малта

Ако досега не сте ја посетиле Валета, сега е вистинско време да го сторите тоа. Престолнината на Малта слави 450 години постоење и по...
video

Што прави Париз да изгледа како Париз?

Доколку барем еднаш сте го посетиле Париз сте имале можност да ја доживеете неговата уникатност, да уживате во архитектурата, културата и духот на градот...