Мароко се наоѓа во Северна Африка, и е една од само трите земји чиј брег се протега долж Атлантикот и Медитеранот. Поради тоа, Мароко често е предмет на бујна и романтична фантазија, а во колоритната ризница на земјата се вкрстуваат различни етно влијанија. Величенствениот хотел ,,Royal Mansour’’ комплетно ја одразува оваа разноликост, црпејќи инспирација од богатата културна традиција и историја.

0

Се наоѓа во мароканскиот град Маракеш, а ги дочекува своите гости во магичен амбиент, со ориентален ентериер полн со сложени резби, заоблени влезови и меки шарени ткаенини. Орнаменталните лакови, куполи, дворови и украсни мозаици се само дел од деталите со кои восхитува архитектурата на оваа елегантна и луксузна оаза. Некои тајни вреди да се шепнат – уживајте во глетките!

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаш избор за најдобри 11 Оскар фустани од 2015
Следна објаваМачиња и кучиња спијат заедно
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ