Семејна панорама | Moon Hoon

Можеби најкул уредување што некогаш сте го виделе во животот: дизајнирано за семејство љубители на книги од Јужна Кореа, домот „Панорама“ е центриран околу...

Париз на дланка | Mandarin Oriental hotel

Со францускиот шарм во воздухот, звуците на саксофон кои допираат од околината и фасцинантните глетки на пурпурните зајдисонца, хотелот ,,Mandarin Oriental'' нуди магично доживување...

Идилична куќа од соништата

Ви претставуваме вистинска куќа од соништата, која комплетно ги исполнува желбите на нејзините сопственици. Нивната желба била постојано да се во допир со природата,...

Откријте ја целата приказна | Shchusev State Museum of Architecture

Нова кампања за целите на московскиот музеј, Shchusev State Museum of Architecture со наслов „Откријте ја целата приказна“, создадена од Saatchi & Saatchi Moscow....

Цветен дом на 4 девојки

Кога овој дом би бил парфем, неговите соби би опивале со мирисите на јаболко, јагода и ванила - трите бои кои се есенцијата на...

Библио-луксуз | Правна библиотека, Минхен

Архитектурата и дизајнот на библиотеките отсекогаш била тема на восхит, особено ако станува збор за постара градба која го издржала тестот на времето. Познати...

Куќичка како од сказна

Доволно е да се погледне малата, но неодоливо привлечна куќичка во Марбеља, на југот од Шпанија, која сопственичката ја користи како гостинска куќа за...

Камена колиба со ехо од океанот

Kамената викендичка на Richard Butt е место за совршено бегство од урбаната динамика. Лоцирана е во малото рибарско место Патерностер, на западниот брег во...

Хотелска оаза со животинско царство | Disney’s AK Lodge

,,Disney’s Animal Kingdom Lodge'' e луксузен хотелски комплекс дизајниран со намера да ги внесе посетителите во магијата на африканската древна цивилизација и воодушевувачките пејзажи...

Луксузна вила во Сен Тропе | Peninsula 1

Во монденското француско летувалиште Сен Тропе, на површина од 4500 метри квадратни е лоцирана вилата Peninsula 1, архитектонско издание кое со стилски дизајнираниот ентериер...

Блискиот Исток во Оксфорд | Zaha Hadid Architetcs

Додавање на нова зграда во историскиот универзитетски кампус е навистина тешка задача: но, не и кога станува збор за Zaha Hadid Architetcs и нивното...

Прв проект на Foster + Partners во Латинска Америка

Foster + Partners го завршија својот прв проект во Латинска Америка, со отворањето на "Faena Алеф Residences" во Буенос Аирес, Аргентина, како дел од реинвенција на...