автори Објавено од Елена Тарчуговска

Елена Тарчуговска

69 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Афирмацијата на уметничките вредности обелоденети преку седмата уметност е нејзин печат врз креативната страна на животот. Во чекор со последните ажурирања од својата област, внимателно ја унапредува уметноста. Суптилното комуницирање преку музиката и користењето на мултимедијалниот приказ на уметноста ја прават непоправлив оптимист и трагач кон суперлативот од светски убавини.
video

Направи сам | 3D оригами цветови

Видеото ќе ве научи како за 9 минути да направите 3D цветови од хартија, а истите можете да ги искористите за декорација во домот,...
video

Интересна анимација за златната Нинтендо генерација

Погледнете ја оваа интересна анимација која со сигурност ќе Ве потсети на времето кога главна преокупација беа овие игри.
video

Silent Hill Revelation 3D

На 26 Октомври 2012  Silent Hill се врати на филмските платна, овој пат во 3D. Долги години Хедер и нејзиниот татко бегаат од непознатите...

Дали ја забележуваме убавината?

Тој застана на станицата за метро во Вашингтон, одеднаш ја зеде виолината во рацете и започна да свири. Свирел шест дела од Бах околу...
video

Цртање со светлина

Интересно видео за уметноста на цртањето со помош на светлина, во изведба на Jinpei Washiro од Јапонија. Во овој случај добрата идеја може буквално...

Никол Кидман ќе ја игра Грејс Кели

Никол Кидман  во моментов  преговора околу снимање на филмот „ Grace of Monaco“, филм кој го раскажува животот на Грејс Кели - една од...
video

„Gangnam style“ во оркестрална изведба

„Gangnam“ стилот, во изведба на Јужнокорејскиот рапер PSY изминативе два месеца стана најпопуларното виртуелно видео ширум светот. Овој пат „ Gangnam“ заразата доаѓа од...
video

Пародија од интрото на „Pixar“

„Pixar“ e американското филмско студио за анимација кое стои зад филмовите „Toy story“, „Finding Nemo“,  „A bugs life“ и многу други.  Популарното инторо на...
video

Нова 3D авантура | Croods

Во продукција на „ Dreamworks Animation" дејствијата ќе се случуваат во фиктивна праисториска ера. Поместувањето на континентот, ќе предизвика промени во светот, па тој...

Саша Барон Коен наскоро со нов лик

Познат како Али Џи, Борат, Бруно и Диктаторот, контроверзниот комичар Саша Барон Коен подготвува нов филм заснован на приказната за милиониерот кој понуди пари...
video

Кога храната ќе стане инструмент

Ова е една од неколкуте „вкусни“ рекламни анимации  во режија на  Breno Pineschi  и Rafael Casas. Се работи за реклама наменета за „Do Bem“...
video

Нацртајте реалистично око

Кратко видео кое ќе ви помогне да нацртате реалистично око. Следете го видеото внимателно и обидете се да цртате чекор по чекор , се...