автори Објавено од Петар Решов

Петар Решов

261 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
video

Изгубена генерација

Прекрасен говор кој на оригинален начин допира до секој од нас. Говор кој ќе Ве натера да размислите во која насока ќе се движите во...
video

Што навистина сакате да правите во животот?

Што е она што навистина го сакате? Како би го живееле Вашиот живот доколку не постојат пари? Погледнете го видеото и размислете за вистинските вредности...

Гласот на животните

Кога за прв пат ги отворив очите, многу бев исплашен, но истовремено и љубопитен, сакав да знам се, сакав да знам зошто јас сум...

Направи сам | Графити од мов

Еве еден многу уникатен начин како да направите одлични графити на празните ѕидови. Искористете ја оваа идеја за да создадете прекрасна декоративна улична реклама...
video

Каква боја е огледалото?

Бојата е резултат на интеракцијата на светлосниот спектар со светлосните рецептори во окото. Категориите на боите и физичките спецификации на бојата исто така се поврзани со предметите, материјалите, изворите...

На крајот сите сфаќаме

Човек стар 70 години кој целиот живот се занимавал со овчарство, добил пензија од државата како подарок, доволна за да преживува. Една новинарка на доделувањето...

Фото на денот | Заробени во виртуелниот свет

Како да се изборите со виртуелната зависност? Колку внимание посветувате на Вашиот реален живот? Наместо да се затворите во Вашата соба, прошетајте, цртајте, напишете...

Фото на денот | Во времето кога сите бевме среќни

Прекрасна стара фотографија од Скопје, кога се беше зелено, средено и убаво. Сите беа среќни тогаш но дали е и сега така?
video

Најдобриот мотивационен говор

Секогаш треба да наоѓаме добар извор на мотивација со поставување одредени цели и планови како да успееме во тоа. Ништо во животот не доаѓа...

Фото на денот | Бакнеж

Бакнежот е мистерија на која ѝ е потребна интерпретација. Секој бакнеж го носи отпечатокот на вашите мисли и во себе содржи различна порака која...
video

Нашата приказна во 2 минути

Погледнете го ова интересно видео направено од страна на студентите од колеџот за видео продукција во Америка. Видеото ја отсликува историјата на човекот, од...

Во светот на бодибилдерите

Белгискиот фотограф Kurt Stallaert изработи проект во кој сите личности ги прикажа како бодибилдери. Сите фотографии се перфектни монтажи кои ќе Ве остават без здив....