Maddie и Zoe се две малечки сестри чии родители ги снимиле нивните вокални способности, во случајов неспособности. Можеби овој ковер не е ни одблиску генијален како оној од The Piano Guys, но сепак е неверојатно сладок. Сепак, мора да Ве предупредиме да го намалите звукот на својот уред пред да го пуштите видеото, бидејќи девојчињата колку што се слатки, се гласни.

Maddie-and-Zoe-Frozen

Уште еден доказ за доброто родителство!

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМала колиба за сонување
Следна објаваФилмски инспиративни говори (1 дел)
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР