17

Таков бил случајот и со нејзините сопственици, кои во неа препознале идеално катче за уживање во убавините на природата. Ана и Кристофер негуваат страст кон малите задоволства во животот, како што се берењето печурки и испивањето шолја топло чоколадо, а оваа мини оаза им нуди идиличен амбиент за комплетно исполнување на нивните желби. Уште однадвор воодушевува, со изгледот на романтична колиба и прекрасно средениот двор, а внатре гостопримливо дочекува во топол ентериер исполнет со многу симпатични и интересни детали. Традиционалните рустични допири во внатрешноста, умешно се разиграни со шик декорации на кои е обрнато големо внимание. И’ даваат посебен шарм на секоја просторија, од комфорната дневна соба, па се’ до атрактивната спална соба со тапет со шумски мотиви. Спој на класика, традиционален и модерен дизајн, во кој за топлината задолжени се многубројните дрвени елементи, убавите прекривки и двата камина, а не изостанува ни светлината, внесена преку големите прозорци и изборот на свежи и блескави нијанси на бои во ентериерот. Иако со скромна големина, целосно е оспособена за удобен престој, нудејќи безброј можности за минување лежерни мигови во топла, пријатна и релаксирана атмосфера. Совршена викенд инспирација!

16

1

5

7

6

4

3

12

8

10

9

13

14

15

11

2

18

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЖените можат СЕ’
Следна објаваФото на денот | Торнадо од риби
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР