Хумор и сатира во серијата фотографии со наслов ,,Приказна за играчките”  на лондонскиот дизајнер Aled Lewis, кој за цел на овој проект им вдахна живот на играчките кои се главни ликови во неговите фотографии. Диносауруси, жирафи, мечки, глувци и мачки, на ироничен и интелигентен начин ни ги пренесуваат нивните пораки за стеротипите и секојдневните човечки појави и чувства.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако и зошто читаме? | Crash Course Literature
Следна објаваШармантен стан со пријатни бои
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР