Рачно изработени плочки, дрвени греди, теракотни подови, ѕидови од камен…Секое катче во оваа новоизградена куќа, сместена во идиличниот крај Cantabria, восхитува со традиционалниот топол изглед на рустичните ентериери. Викенд куќата е наменета за бегство и пауза од секојдневната бучава и стресна динамика, па создавањето на пријатна атмосфера е од примарна важност во нејзиното уредување. Природните дрвени допири и удобниот мебел, заедно со топлината од каминот поставен во дневната соба, со сигурност придонесуваат за постигнување на целта. Изборот на суптилен текстил и светлата шема на бои, пак, внесува дополнителен комфор и релаксиран амбиент. Прекрасна викенд инспирација!

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДве слики во една | Oleg Shuplyak
Следна објаваNike LunarENDOR QS | Сноуборд чизми
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР