Каде и да го свртите погледот во овој прекрасен стан, нова убава идеја и инспирација ви го одвлекува вниманието. Ентериер кој наликува на спој од совршено стилизиран дом и голема креативна работилница, со многу артистички катчиња посветени на уметноста, хармонично поврзувајќи ги модата, музиката, сликарството и книгите. Станот е со вкупна површина од 87 метри квадратни, а сместен во стара градба од минатиот век на убава локација во Гетеборг, Шведска. Внатрешноста е инвентивно уредена, со отворен план на просторот кој опфаќа пространа дневна соба, плакар во кој може да се чекори, и мал, но мошне кокетен балкон. Домира белата боја како основа во ентериерот, разиграна со сини акценти, нежни тапети, слатки винтиџ декорации, антиквитети и микс на колоритни детали со различни дезени и текстури. На секој простор му е посветено доволно внимание, почнувајќи од лежерната спална соба, па се’ до атрактивната кујна со ретро шмек, формирајќи визуелна целина на која ретко кој може да и одолее. Спонтаноста и креативноста, во овој случај се покажуваат како вистински избор, бидејќи не само што му даваат автентичност и личен печат на просторот, туку и сензуална елегантна нота, а притоа се задржани комфорот и пријатниот амбиент за живеење. Боемски шарм и лезет спакувани во несекојдневно уникатно издание!

001

08080

30

05

03

31

08

21

10

37

01

32

09

11

16

20

13

14

12

15

17

19

18

38

04

88989

004

005

02

27

23

25

22

29

33

34

40

42

43

4407

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСоздавање на херојот | Miguel Engara
Следна објаваArmani Exchange | Празнична колекција
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР