10 класични наслови од областа на фантастиката, во ново руво и со нов издавачки печат – станува збор за ROADS, нова издавачка куќа со седиште во Даблин, која неодамна ги пушти во продажба своите изданија низ европските книжарници. Кориците на овие книги беа дизајнирани од страна на Conor & David, дуото кое важи за најдобро дизајн-студио во Ирска. На прв поглед, нивното видување на фанстастичните наслови е интересно и освежувачко, додека доколку Ве интересира како тие двајца стигнаа до резултатот, погледнете го видеото погоре.

1

2

3

4

5

6

7

8

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајопасниот базен во светот
Следна објаваНаправи сам | Креативно рециклирај
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР