Пријавете се за турнеја за новото истражување за енигмата наречена Шекспир под форма на апликација на Универзитетот Кембриџ, како поддршка на литературните вредности. Во оваа прилика, е-изданијата на „Ромео и Јулија“ и „Магбет“ се обработени на начин на кој на Вас Ви се оставени одврзани рацете за да ја истражувате приказната како никогаш порано! Со одлики на е-читање каде на само еден клик се наоѓаат дополнителните објаснувања, синоними, мапи и критики. Посакавте да ја преслушате приказната? Еден клик до аудио-верзијата Ве дели од срцевината на најпознатата љубовна приказна на сите времиња. Конечните верзии се прилагодливи за iPad, со светлечки, визуелни и корисни перформанси, како и аудио поддржано од Кејт Бекинселј, Мајкл Шин и Фиона Шо. Колку и да ги сакате традиционалните форми на читање, оваа апликација дефинитивно ќе Ве остави без здив.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБлескава стаклена маса
Следна објаваМисли од Доктор Хаус
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР