Шестиот дел од серијалот за Lady Dior и прошетката на Marion Cotillard низ црвениот килим во Холивуд и божиќните магични излози на Printemps стоковната во Париз.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХипер – реалистични слики | Christiane Vleugels
Следна објаваАлтернативата на Шекспир | Book covers
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР